Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Dzieci Tuwimowi PDF Drukuj
Wpisany przez wychowawcy Świetlicy   
środa, 02 października 2013 00:00

tuwimowi001

 

Rok 2013 ogłoszony jest Rokiem Juliana Tuwima. Firma ITD Collection obsługująca aplikację www.fajnedyplomy.pl zorganizowała konkurs plastyczny dla grup dziecięcych w wieku 5-10 lat pod hasłem „Dzieci Tuwimowi”. Miał on na celu popularyzację twórczości i przybliżenie postaci pisarza. Uczniowie klas młodszych uczęszczający do świetlicy bardzo chętnie przystąpili do konkursu. Na początku wspólnie czytaliśmy wiersze Tuwima. Następnie każdy wykonał ilustrację do wybranego przez siebie wiersza.

tuwimowi002

Wspólnie narysowaliśmy lokomotywę i wagony, w których podróżowały postaci z wierszy. Kolejnym zadaniem było wykonanie zdjęcia i przesłanie go mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Każda nadesłana praca brała udział w głosowaniu trwającym do 6 maja.

tuwimowi003

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu nasza szkoła otrzymała dyplomy i prezent w postaci papierów decoupage poświęconych Julianowi Tuwimowi.

Uczniowie, którzy współtworzyli pracę: Julka Kuśta, Krysia Milewska, Bartek Żelichowski, Julka Studencka, Karolina Gryka, Marysia Lemanowicz, Marysia Izbebska, Marta Mathews.

tuwimowi004

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton