Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Świetlica Świetlica w naszej szkole.
Świetlica w naszej szkole. PDF Drukuj
środa, 01 października 2014 00:00

swietliki1

DSC_0808

12

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA

poniedziałek – piątek: 7:00 – 16:00

Wychowawcy świetlicy:

mgr Alicja Wincaszek

mgr Anna Reczulska

mgr Danuta Cybulska

mgr Halina Grajczak

mgr Małgorzata Mendyk

mgr Agnieszka Jaguś

 

Świetlica szkolna jest integralną i niezastąpioną częścią szkoły. W swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych, przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym szkoły.

DSC_0838DSC_0820

Jedynkowe świetliki mogą zarazić się nową pasją, polubić naukę, nawiązać przyjaźnie na całe życie.

14

Świetlica w naszej szkole jest świetnie zorganizowana: składała się z kilku stref "cichej", gdzie w spokoju można  czytać lub odrabiać lekcje, strefy ”gier” tu uczniowie grają w gry edukacyjne przy komputerach jak również w gry planszowe. Wyznaczona jest strefa do oglądania programów edukacyjnych, bajek oraz specjalna strefa do zajęć plastycznych. Na atrakcyjność proponowanych zajęć oraz aktywny i twórczy udział uczniów, wpływa przede wszystkim właściwy dobór form i metod pracy, uwzględniający potrzeby i zamiłowania wychowanków oraz treści wychowawcze przekazane w sposób wzbudzający ciekawość uczniów.

DSC_0828DSC_0832

Jest także ważnym dla dziecka środowiskiem społeczno-wychowawczym, w którym większość uczniów z klas młodszych spędza swój czas wolny. Ponadto przełamując bariery systemu klasowo-lekcyjnego i oceniania , sprzyja ona realizacji zadań szkoły w sposób nietypowy, interesujący dla ucznia i pozbawiony sytuacji stresowych.

DSC_0844DSC_0870

Świetliki mają możliwość rozwijać i odkrywać swoje talenty i pasje oraz osiągać sukcesy dzięki uczestnictwu w wielu ciekawych zajęciach, w naszej świetlicy.

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 2 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton