Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Piłka ręczna Wyścigi "na wesoło"
Wyścigi "na wesoło" PDF Drukuj

NAGLOWEKWYSCIGI

Dnia 6 oraz12 marca 2010 roku w złotowskiej JEDYNCE odbyła się kolejna edycja „Wyścigów na wesoło”, w których uczestniczyły nasze najmłodsze dzieci.

usmiechWśród licznych rodzajów ćwiczeń wchodzących w zakres wychowania fizycznego, maluchy na pierwszym miejscu stawiają  gry i zabawy ruchowe. Już od stycznia niektóre drużyny przygotowywały się do corocznych rozgrywek. Każda klasa wystawiła do turnieju  po dziesięcioro uczniów.

usmiechW rywalizacji sportowej bawiąc się nabieramy sprawności fizycznej. Tym razem trzeba było rozstrzygnąć które klasy są najszybsze, najzwinniejsze i najsprytniejsze. A nie było to wcale takie łatwe. Nikt nie miał kłopotów z kozłowaniem piłki, skokami przez  skakankę, sprawnie poszły też skoki z piłeczką między kolanami. Najwięcej frajdy było podczas biegu w workach, tu chyba każdy choć raz „złapał zająca”, ale to nie przeszkadzało w dalszej rywalizacji. Drużyny walczyły fair play, kibice zagrzewali swoich faworytów do walki , panowała rewelacyjna atmosfera , bo każdy wiedział, że poza uczciwą walką dobrze jest, żeby się dobrze bawić. Rywalizacja była bardzo zacięta,  a klasyfikacja zmieniała się co chwilę, o zajętych miejscach niejednokrotnie decydowały centymetry .

 

usmiechWszyscy czuli się tego dnia zwycięzcami, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, no i słodycze, aby pokrzepić się po szalonej zabawie.

Według punktacji konkursowej, po 6 konkurencjach w każdej grupie, klasyfikacja wyglądała następująco.

W klasach pierwszych:

I miejsce - klasa I A
II miejsce - klasa I C
III miejsce - klasa I B

W klasach drugich:

I miejsce - zajęły klasy II A oraz II C (ex – aequo)
II miejsce - a klasa II B

W klasach trzecich:

I miejsce - klasa I A
II miejsce - zajęły klasa III B oraz III C (ex – aequo) 

Organizatorem wyścigów była mgr Anna Reczulska, której dzielnie pomagali wychowawcy klas .

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisaw, Jzef